تاکنون فکر کرده‌اید که تفاوت رضایت و خوشحالی در چیست؟

به نظر من فرد راضی کسی است که فکر می‌کند آنچه دارد بهتر از نداشتن است. یعنی موقعیتی دارد که به خیالش اگر این موقعیت وجود نداشت اوضاع برایش سخت می‌گذشت. این فرد خودش را با افرادی که در سطح پایین‌تری از خود هستند مقایسه می‌کند و به خودش می‌گوید چه خوب که در وضعیت آن‌ها نیستم و این مقایسه حس رضایت در او ایجاد می‌کند.

اما خوشحال کسی است که چه با مقایسه و چه بی مقایسه ازآنچه دارد دلش شاد است، این افراد نیمه‌ی پر لیوان را می‌بینند، صرف‌نظر از اینکه از چه مقدار مال و ثروت و سلامت برخوردار باشند یا در چه موقعیت اجتماعی قرار داشته باشند وقتی از زندگی‌شان صحبت می‌کنند چنان شوری در کلامشان موج می‌زند که انگار مدینه‌ی فاضله دارند. این افراد همیشه حال دل آدم‌ها را خوب می‌کنند. آرام هستند و پر از انرژی مثبت. ساعت‌های با آن‌ها بودن خوشحالمان می‌کند و دلمان نمی‌خواهد از آن‌ها جدا شویم. این افراد دوست‌داشتنی‌ترند.

سؤالی از شما دارم. اگر بدانید خوشحال بودن تحت اختیار خودتان است، آیا حاضرید فردی خوشحال باشید که سرشار از انرژی است و حال دیگران را خوب می‌کند؟ به‌نحوی‌که دیگران ساعت‌های با شما بودن را با هیچ‌چیز دیگری عوض نکنند؟

 

کمی نگاهتان را تغییر دهید ببینید چطور می‌توانید خودتان را به فردی خوشحال تبدیل کنید.

 

#سولماز_رئوف

۲۹ فروردین ۹۷

 

@SolmazRaouf

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *